Pułapka tkwi w oczach

Pułapka tkwi w oczach

askakujące jak wiele podczas naszego odchudzania zależy od naszej percepcji potraw oraz wszystkiego tego, co otacza nas i nasze posiłki. Silna wola jest wprawdzie najważniejsza, lecz zdecydowanie powinniśmy jej pomóc. Często nawet nie uwiadamiamy sobie jak wiele zależy od naszych...oczu.

Jak widzimy lodówkę?drivelan

Zdziwilibyśmy się, jak wiele zależy od tego, co i gdzie leży w naszej lodówce. To co leży na wysokości naszych oczu, trafia jako informacja do naszego mózgu, który "zaczyna być głodny". Wysokokaloryczne produkty lepiej więc ukryć w ciemnych pojemnikach lub za produktami, których nie jemy, w przypadku osób z nadwagą, są to warzywa i owoce. Słodycze i kiełbasa lepiej więc niech znikną z naszych oczu.up!grade ár

"Wielka paka + gratis"forskolin κριτικες

Pamiętajmy, że im więcej kupimy, tym więcej zjemy. Na ogół bowiem nie zostawimy jedzenia "na później".drivelan forum

Mikrofala nie sprzyja diecie.manuskin active sudėtis

Podczas gotowania "nasycamy się" zapachem, który powoduje w nas zadowolenie i kiedy gotowy obiad ląduje na naszym stole, zjadamy mniej. W mikrofali odbywa się to na zasadzie "włóż- wyjmij". Nie widzimy jedzenia, tylko produkt do konsumpcji.white express system pregledi

W restauracji czyhają pokusy.

Niewinne bułeczki

Jeśli w restauracji na naszym stole pojawi się masło obok pieczywa, jest bardzo prawdopodobne, że zjesz więcej pieczywa. Jeżeli istnieje taka możliwość lepiej zamiast masła poprosić o oliwę z oliwek.

Kuszące desery

Jeśli spojrzymy na danie, z pewnością będziemy chcieli je zjeść, mimo tego, że nasz głód został już zaspokojony. Odwróćmy wzrok i zapytajmy samych siebie, czy dalej jesteśmy głodni.

Zbyt długie menu.

Problem jest oczywiście przede wszystkim z naszym postrzeganiem menu, a konkretnej z jego zbyt długim analizowaniem. Zbyt długie menu, powoduje, że "na wszystko mamy ochotę" i w rezultacie zamawiamy więcej.

Talerze

Te, na których podają nam posiłki w restauracji są większe niż te, które mamy w domu. Zwłaszcza wtedy, gdy w lokalu sami nakładamy sobie posiłki. To oczywiste, że wówczas zjemy więcej.

Pułapka czystego stołu

Posiłki natychmiast zabierane nie ukazują nam ogromu posiłków, które spożyliśmy. Widok pełnego stołu, uświadamia nam nasze łakomstwo.

Wielkie sztućce.

Na małych sztućcach mniej się zmieści, a tym samym zjemy mniej. To zaskakujące i banalne, jak często zadziwiamy siebie samych.