Dlaczego warto przejść na wegetarianizm?

Dlaczego warto przejść na wegetarianizm?

Wegetarianizm polega na wyłączeniu ze swojej diety mięsa oraz ryb i owoców morza. Spożywanie więcej produktów pochodzenia roślinnego przynosi wiele korzyści zdrowotnych i ekonomicznych. Wiele osób rezygnuje z przejścia na wegetarianizm w obawie o niedostarczenie organizmowi niezbędnych elementów. Jednak dobrze skomponowana dieta bogata jest zarówno w makroelementy, jak i witaminy i minerały. Sprawdź, dlaczego warto zostać wege.

Korzyści zdrowotne

Dieta wegetariańska zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób, takich jak cukrzyca, udary, miażdżyca, a nawet nowotwory. Pozwala cieszyć się dłuższym życiem i zdrowiem, a także utrzymać prawidłową masę ciała. Wyeliminowanie produktów pochodzenia zwierzęcego usprawnia pracę jelit i pozwala czuć się lekko. Spożywając większą ilość owoców i warzyw, a także roślin strączkowych, orzechów i pestek oraz zdrowych tłuszczy w postaci oliwy z oliwek czy awokado można dostarczyć więcej witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i ułatwiających koncentrację i korzystać z pełnego potencjału umysłu. Wiele składników odżywczych dostarczy Ci vegan sushi, które możesz zamówić tutaj: https://www.youmiko.pl/. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych japońskich potraw. Menu zachwyca różnorodnością oraz smakiem.

Zadbaj o planetę

Rezygnując ze spożywania mięsa, mówisz stanowcze NIE okrucieństwu, jakie spotyka zwierzęta w zakładach chowu przemysłowego. Świni, krowy, kury itp. często trzymane są w bardzo małych klatkach i karmione są paszą z dodatkiem farmaceutyków, które mają przyśpieszyć ich wzrost. Ograniczenie chowu przemysłowego pozwoliłoby oszczędzić miliony ton zbóż, które mogłyby pomóc w walce z głodem na świecie. Dodatkowo hodowle zakłócają równowagę ekologiczną. Zanieczyszczają rzeki i wody gruntowe oraz przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych.

Nie chcesz całkowicie zrezygnować z mięsa?

Jeśli nie chcesz całkowicie wyeliminować spożywania mięsa, możesz przejść na fleksitarianizm. Dieta polega na ograniczaniu spożywania produktów zwierzęcych i wybieraniu tych lepszej jakości i ze zrównoważonego chowu. Jeśli jednak decydujesz się na wegetarianizm, to nie musisz obawiać się jedzenia na mieście. Powstaje coraz więcej restauracji serwujących dania roślinne. Wśród nich znajdziesz także Youmiko (https://www.youmiko.pl/vege-sushi-mokotow), gdzie możesz skosztować pysznego wegańskiego sushi z najlepszych składników. Wybierz się do Warszawy i zachwyć się wegetariańskim menu.

Przejście na wegetarianizm czy weganizm przyniesie Ci wiele korzyści zdrowotnych oraz pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Produkty roślinne są o wiele tańsze niż mięso. Dodatkowo taka dieta ma pobudki ekologiczne. Powiedz NIE chowu przemysłowemu i przejdź na wegetarianizm.