Gry planszowe dla dwóch osób

Gry planszowe dla dwóch osób

Planszówki to ciekawe rozwiązanie dla każdego, kto kocha spędzać czas w gronie znajomych. Dzięki nim ćwiczysz wiele umiejętności i możesz przyjemnie spędzić popołudnie. Szczególnie w długie jesienne i zimowe wieczory warto zorganizować sobie rozrywkę, która uatrakcyjni czas. Jeżeli Ty i Twoja druga połowa uwielbiacie grać, ale nie wiecie na jakie gry dla dwóch osób postawić, to jesteś w dobrym miejscu! Przedstawiamy wyjątkowe tytuły, które warto mieć w swojej kolekcji.

Zostań detektywem – Holmes: Sherlock & Mycroft

Chcesz poczuć się jak Sherlock Holmes? Teraz masz taką szansę! Przenieś się do czasów wiktoriańskiego Londynu i spotkaj panią Hudson, doktora Watsona i inspektora Lestrade. W pudełku znajdziesz piękną planszę, która jest dziennikiem wiernego przyjaciela Sherlocka Holmesa. Razem z drugą osobą spędzicie siedem dni na poznawaniu pozostałych postaci i rozwiązywaniu śledztwa. Zdobywaj wskazówki, które dają punkty i uatrakcyjniaj rozgrywkę specjalnymi, dodatkowym kartami. Ta gra spodoba się nie tylko fanom charyzmatycznego detektywa, ale także wielu osobom, które kochają gry wymagające użycia sprytu.

Dla fanów podróży – Siedem cudów świata. Pojedynek

Wersja kultowej gry dedykowana dwóm osobom. Każdy z graczy stara się zbudować swoje imperium. Na stole znajdziesz karty, które Ci w tym pomogą. Kluczem do zwycięstwa jest zachowanie czujności i ważna obserwacja przeciwnika. Podejmuj decyzje, które doprowadzą Cię do zwycięstwa! Gra planszowa jest wykonana niezwykle starannie, a karty zawierają ilustracje najpiękniejszych budowli. Możesz wybrać jedną z trzech dróg do zwycięstwa – dominacja militarna, naukowa i zwycięstwo cywilne.  To Ty zdecydujesz, w której z dziedzin wygrywasz. Każda runda jest inna, dlatego z pewnością nie będziecie się nudzili!

Handluj z tym! – Tuareg

Tuareg to kolejna propozycja dla dwóch osób. Mężczyźni plemienia Tuareg muszą zakrywać twarze i mieszkają w namiotach. Podczas rozgrywki Twoim zadaniem będzie handel daktylami, solą i pieprzem. Dzięki temu możesz powiększać klan na własnych zasadach. Z każdą rundą zmieniają się warunki handlu, ale uważaj! Tuż obok czai się złodziej, który blokuje pole. Zdobywaj bonusy, rozwijaj swoje umiejętności i stwórz własną strategię. Każda rozgrywka jest inna, a powtarzalność zdecydowanie nie jest cechą, która charakteryzuje grę!

Gry planszowe dla dwóch osób

Romantyczna wycieczka – Paryż: Miasto świateł

Przenieś się do 1889 roku i wybierz się w podróż do Paryża. W grze wcielisz się w bogatego mieszkańca miasta. By odnieść sukces, musisz postawić budynki tak, by oświetlało je jak najwięcej ulicznych lamp. Zaletą gry są proste zasady, dokładność wykonania oraz niewielkie wymiary. Dzięki temu możesz zabrać grę ze sobą nawet w dłuższą podróż. W pudełku znajdziesz piękne pocztówki, które przedstawiają najsłynniejsze miejsca Paryża – Moulin Rouge, Sacre Coeur, Fontanna Mórz. Dobieraj budynki, twórz ulice i zdobywaj punkty. Poczuj klimat magicznego miasta i zaplanuj rozgrywkę po swojemu.

Czy rozgrywka w dwie osoby musi być nudna i monotonna? Oczywiście, że nie! Dzięki tym grom z pewnością wypełnisz wolny czas. Wśród klasycznych dwuosobowych gier możesz oczywiście postawić na szachy czy warcaby. Fanom nieco innych rozrywek, polecamy wizytę w Paryżu czy śledztwo w Londynie. Sprawdź nasze propozycje i zobacz, jak wiele ciekawych przygód możesz przeżyć!