Jak przygotować szafę na lato?

Pogoda na zewnątrz staje się coraz przyjemniejsza, a więc pewnie stopniowo zaczynasz planować swoją letnią garderobę. Zwiewne sukienki, lekkie jeansy i urocze kurtki zajmują coraz więcej miejsca w naszej szafie – lato to jednak również te chłodniejsze wieczory i burzowe poranki. Sprawdź, jak odpowiednio przygotować się na sezon!

Zacznij od porządków

Dobra organizacja to klucz do tego, by w pełni poznać zawartość szafy. Z tego względu przygotowania do nowego sezonu najlepiej rozpocząć od schowania ubrań z poprzedniego. Zacznij od butów – wszystkie pary dokładnie przejrzyj i sprawdź czy nie wymagają naprawy. Jeśli nie, wyczyść je, zaimpregnuj i schowaj do pudełka. Dzięki temu za rok nie będziesz musiała martwić się stanem swoich ulubionych botków. Kartony ustaw tak, żeby ważniejsze i częściej używane rzeczy znalazły się z przodu. Kurtki i płaszcze też warto wyczyścić i odwiesić w pokrowcu do szafy. Czapki, szaliki i rękawiczki wypierz i włóż do jednego kartonu – dla większej wygody możesz go podpisać.

Najbardziej kontrowersyjną część garderoby stanowią zdecydowanie swetry. Teoretycznie przynależą do sezonu jesienno-zimowego, ale często korzystamy z nich nawet latem, gdy robi się chłodniej. Po sezonie zimowym warto jednak pożegnać się ze zniszczonymi modelami i postawić na nowe swetry jesienne, które sprawdzą się o każdej porze roku – w sklepach internetowych znajdziesz je obecnie w znacznie niższych cenach. Z pewnością przydadzą się też podczas kolejnej jesieni!

Sprawdź, co już masz i zorganizuj miejsce na nowości

Ważnym krokiem w komponowaniu letniej szafy jest przejrzenie zeszłorocznych zdobyczy. Letnie ubrania ubiegłego sezonu często bywają zniszczone – zwłaszcza gdy chodzi o nieustannie noszone podczas upałów koszulki i spodenki. Większość możesz spokojnie wyrzucić – z pewnością znajdziesz nowe propozycje.

Niektóre zdobycze poprzedniego lata da się jednak nosić – zdecyduj więc, jakich rzeczy potrzebujesz. Zwróć też uwagę na całość swojej szafy i jeśli w śmietniku, oprócz kilku par topów, znajdują się też swetry, wybierz nowe swetry kardigany. Powieś je w swojej szafie i korzystaj, kiedy tylko nadejdą chłodniejsze dni lub pojawi się lekka mżawka.

Wygoda czy elegancja?

Zanim udasz się na kolejne zakupy, pomyśl, na czym Ci najbardziej zależy w tym sezonie. Stawiasz na wygodę, czy może wolisz szokować elegancją? Możesz mieć i jedno i drugie, zabezpieczając się na każdą okoliczność klasycznymi swetrami. Nawet podczas podróży przyda Ci się coś, co połączy komfort noszenia ze świetnym stylem. Odzież wierzchnia zawsze się przydaje – nigdy nie wiesz, czy pogoda Cię nie zaskoczy, a nawet wieczory w Hiszpanii bywają chłodne. Podkreślaj swoją osobowość i dopasuj outfit do sytuacji, a tylko na tym zyskasz!