Jak wybrać najlepsze rolki?

Rolki to obecnie jeden z najpopularniejszych środków transportu. Pozwala nam na swobodne poruszanie się po całym mieście bez konieczności stania w niemal niekończących się korkach. Poza tym to również doskonały sposób na utrzymanie świetnej figury niskim kosztem. Poniżej dowiesz się, jak wybrać model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Dlaczego nasz wybór ma znaczenie?

Obecnie rolki cieszą się ogromną popularnością. Z tego względu na rynku możemy znaleźć niemal niezliczoną liczbę najróżniejszych modeli. Od dziecięcych  (https://roooolki.com/pol_m_Rolki_Rolki-dla-dzieci-395.html ) aż po freestylowe czy rekreacyjne – możliwości są nieograniczone. Dlatego też podejmując ostateczną decyzję, warto zwrócić uwagę na kilka konkretnych właściwości, które wpłyną na komfort jazdy.

Podstawowe informacje

Zanim przejdziemy do nieco bardziej szczegółowych komponentów, na początku należy skupić się na podstawach. Rolki możemy podzielić przede wszystkim ze względu na ich zastosowanie oraz płeć i wiek użytkownika. Pierwsze kryterium odnosi się  do naszego stylu jazdy. Jeśli interesują nas zwykłe rekreacyjne przejażdżki, wówczas najlepiej zdecydować się na rolki fitness, bądź dedykowane modele rekreacyjne. Natomiast osoby zainteresowane nieco bardziej specjalistycznym sprzętem powinny rozejrzeć się wśród modeli freestylowych, agresywnych czy szybkościowych.

Jeśli chodzi o pozostałe kryteria, rolki możemy podzielić na wspomniane wcześniej modele dziecięce oraz te przeznaczone dla dorosłych. Poza tym większość marek dzieli swoje produkty również ze względu na płeć. Tym samym możemy postawić na rolki męskie (https://roooolki.com/pol_m_Rolki_Rolki-meskie-394.html) oraz damskie, które różnią się przede wszystkim dostępną rozmiarówką.

Wybierz swoje kółka

Na samym początku należy zadbać o to, by nasze kółka były wykonane z odpowiedniego materiału. Unikaj więc modeli plastikowych, które nie tylko obniżą komfort jazdy, ale też charakteryzują się niską wytrzymałością. Następnie należy dość jasno określić nasze oczekiwania względem sprzętu. Zasada rządząca wyborem odpowiednich kółek jest dość prosta. Im większa średnica kółek, tym szybciej będziemy mogli jechać. Poza tym należy również sprawdzić twardość poszczególnych modeli. Miękkie kółka lepiej sprawdzą się w przypadku bardzo nierównych powierzchni, ponieważ zniwelują ewentualne drgania, natomiast twarde pozwalają na szybszą jazdę, przy mniejszej przyczepności.

O czy jeszcze pamiętać?

Podczas wyboru idealnych rolek pamiętaj również o dopasowaniu odpowiednich łożysk. To dzięki nim nasze kółka będą się płynnie kręcić. Większość producentów stosuje przede wszystkim oznaczenie ABEC, które można swobodnie różnicować ze względu na poszczególne parametry. Podczas wyboru najlepszych łożysk możemy kierować się podobną zasadą, jak w przypadku kółek, im wyższa wartość cyfrowa, tym większe prędkości osiągniemy. Na koniec warto również pamiętać o odpowiednim doborze rozmiaru. W tym celu szczególną uwagę zwróć na to, czy dany model nigdzie Cię nie uciska, ponieważ ze względu na sztywną obudowę prawdopodobieństwo późniejszego rozciągnięcia jest dość niskie.