Proste sposoby na relaks

Trzęsące się ręce, wieczne zdenerwowanie i brak czasu na cokolwiek – to problemy, z którymi wszyscy musimy się mierzyć. Ich głównym prowokatorem jest stres. Wiemy, że nasze nerwy są już nadszarpnięte jednak w weekend, zamiast odpocząć i pozwolić sobie na chwilę relaksu zaczynamy maniakalnie sprzątać, nadrabiać zaległości z całego życia czy wymyślać niepotrzebne zadania tylko po to, by nie pozwolić sobie na chwilę relaksu i błogiego lenistwa. W związku z tym poniżej prezentujemy listę czynności, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać sobotni czy niedzielny wieczór, żebyś nowy tydzień mogła rozpocząć wypoczęta i zrelaksowana.

Kąpiel z…solą

Aby w pełni się rozluźnić, wcale nie potrzebujesz drogich specyfików, które poza pięknymi zapachami zawierają połowę alfabetu i większą część tablicy Mendelejewa. Wystarczy… sól kamienna. Dodaj do ciepłej wody kilogram lub nawet dwa, a poczujesz, jak całe Twoje ciało zaczyna się rozluźniać. Możesz dodatkowo zapalić świeczkę i poczytać ulubioną książkę lub posłuchać relaksującej muzyki. Pamiętaj, żeby nie kąpać się dłużej niż 20 minut, ponieważ wysuszysz swoją skórę.

Dom w głębi lasu

Tak, tak to tanie nawiązanie do kiepskiego horroru, ale naprawdę nie ma nic lepszego niż wycieczka w wyludnione miejsce. Jeśli masz więcej czasu, rozważ weekendowy wyjazd za miasto.  Wybierz miejsce położone z dala od ludzi i pozwól sobie na chwilę odprężenia na łonie natury. Szum drzew i odgłosy zwierząt to naturalny lek na uspokojenie. Najlepiej, jeśli odpuścisz sobie w tym czasie korzystanie z internetu, a może nawet kablówki. Weź ze sobą książkę lub gazety i ciesz się własnym towarzystwem, lub wspólnym czasem spędzonym z ukochanym.

Proste sposoby na relaks

Odpowiedni nastrój

Jeśli wyjazd na cały weekend to dla   Ciebie za dużo, zawsze możesz postarać się wywołać odpowiedni klimat w swoim mieszkaniu. Zapal świece, włącz relaksująca muzykę – szczerze polecam jazz i zadbaj o odpowiedni napój. Nalej sobie lampkę wina lub po prostu zrób ziołową herbatę i włącz ulubiony film.

Jeśli szukasz jak najlepszego sposobu na wyciszenie, warto spróbować medytacji. Wystarczy ustawić alarm na 5 minut, usiąść na podłodze w pozycji lotosu, zamknąć oczy i pozwolić Twoim myślom i zmartwieniom opuścić ciało.

A jak aktywność

Dla wielu z nas aktywność fizyczna brzmi raczej jak kara niż sposób na relaks, ale mimo to warto dać jej szansę. Jeśli większą część tygodnia spędzasz siedząc przed biurkiem, bezustannie uderzając w klawiaturę, dobrym rozwiązaniem może okazać się ruch. Idź pobiegać nad jezioro lub do parku i przy okazji spędź trochę czasu na łonie natury. Włącz ulubione piosenki  i ciesz się czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Dzięki temu nie tylko dotlenisz swój mózg, ale także oczyścisz go ze stresu i pozwolisz swojemu ciału na rozluźnienie spiętych mięśni.

Jeśli bieganie nie jest dla Ciebie, pamiętaj, że zawsze możesz przejść się na długi spacer lub np. poćwiczyć jogę. Relaksacyjne ćwiczenia rozciągające nie tylko pomogą Ci odzyskać spokój, ale także zniwelują napięcie mięśniowe i poprawią sylwetkę.

Proste sposoby na relaks

Spędź czas z najbliższymi

Jednym z najlepszych sposobów na relaks jest spędzenie czasu z rodziną i znajomymi. Zorganizuj wieczór z planszówkami i zapomnij o problemach całego tygodnia. Poza tym w warto poświęcić choćby krótką chwilę każdego dnia na spacer z dziećmi bądź zwierzęciem, żeby nie tylko się dotlenić, ale również pokazać im, że są dla Ciebie ważni.

Relaks każdego dnia

Możesz zapewnić sobie dobre samopoczucie również w ciągu tygodnia, nie musisz czekać do weekendu. Warto każdego dnia poświęcić choćby krótką chwilę na relaks, żeby pozbyć się stresu z całego dnia i naładować akumulator na następnych parę dni. Wystarczy, że po przyjściu z pracy pozwolisz sobie na 15 minut spędzonych sam na sam ze swoją ulubioną kawą. Nie rób jej za szybko, pozwól, by się zaparzyła i nabrała aromatu. W tym czasie nie używaj telefonu. Po prostu usiądź i zachwycaj się cudownym smakiem i zapachem.