Szczotkowanie na sucho

szczotka do szczotkowania na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho to nic innego jak masaż szczotką o twardym włosiu. Odpowiednie ruchy wykonywane za jej pomocą poprawiają krążenie krwi i limfy, dzięki czemu znikają obrzęki, skóra staje się sprężysta i bardziej napięta. Sprawdź, jak prawidłowo wykonać szczotkowanie na sucho i jakie korzyści niesie ze sobą taki masaż.

Zalety szczotkowania na sucho

Szczotkowanie na sucho jest nie tylko korzystne dla skóry, ale także odprężające. Pobudzone krążenie wspomaga usuwanie toksyn z organizmu oraz walkę z cellulitem i rozstępami. Połączenie masażu z peelingiem sprawia, że skóra staje się napięta, wygładzona i nawilżona, co ułatwia wchłanianie się kosmetyków. Szczotkowanie na sucho ułatwia również walkę z wrastającymi włoskami – regularne usuwanie martwego naskórka zapobiega zapychaniu się mieszków włosowych, a depilacja jest łatwiejsza. Taki masaż stanowi ponadto nieocenioną pomoc w przypadku dolegliwości bólowych – rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie, ogrzewając ciało i sprzyjając odprężeniu przed snem.

Wybór szczotki ma znaczenie

Zanim nauczysz się prawidłowego masażu, koniecznie wybierz odpowiednią szczotkę. Najlepiej, aby była wykonana z naturalnych materiałów. Warto wybrać model z drewnianym uchwytem albo paskiem, który trzyma ją na dłoni. Włoski powinny być dosyć gęste, odpowiednio szorstkie i równo przycięte. Dedykowane szczotki znajdziesz w sklepie https://ekopolka.pl/. Odpowiednio duża powierzchnia sprawia, że masaż możesz wykonać w kilka minut, nawet wtedy, kiedy jesteś zabiegana!  Pamiętaj również o czyszczeniu szczotki – co najmniej raz w tygodniu umyj ją w ciepłej wodzie z delikatnym detergentem i pozostaw do naturalnego wyschnięcia.

Jak szczotkować na sucho?

Przed rozpoczęciem szczotkowania skóra powinna być czysta i oczyszczona. Nie należy również nakładać wówczas kosmetyków. Ułóż włosie pod kątem 45 stopni i wykonuj długie ruchy z dołu ku górze. Zacznij od stóp i przesuwaj szczotkę na łydki i uda. Brzuch masuj kolistymi ruchami. Następnie przejdź do dłoni i ponownie kieruj szczotkę w górę, aż do ramion. Przejdź do pośladków i pleców. Tutaj również kieruj się zasadą „w górę”. Omijaj obszary, w których skóra jest uszkodzona oraz miejsca z wszelkimi stanami zapalnymi i żylakami. Masaż najlepiej wykonać rano – wówczas pobudzi Cię i doda energii. Z kolei wieczorem rozluźni całe ciało i świetnie uzupełniając rytuał pielęgnacyjny.

Przygodę ze szczotkowaniem na sucho najlepiej rozpocząć od 5-10 minutowych masaży co drugi dzień, by nieco przyzwyczaić się do tego uczucia. Po zabiegu warto nałożyć ulubiony balsam, który odżywi skórę, a następnie peeling. Wprowadzenie masażu do swojej codziennej pielęgnacji i jego regularne wykonywanie przyniesie realne, pozytywne efekty dla całego Twojego ciała!