Zastosowania foli aluminiowej, o których nie masz pojęcia

Są takie produkty, które z pozoru służą tylko do jednej oczywistej rzeczy. Taka jest właśnie ona. Folia aluminiowa. Ten niepozorny, mały gadżet w Twojej kuchni z pewnością używasz do pieczenia  czy zakrywania ciepłych potraw. Jeżeli chcemy utrzymać ciepło potraw przykrywamy je błyszczącą stroną do dołu. Jeżeli natomiast pieczemy używamy tej matowej. Przedłużymy nią świeżość przechowywanych produktów. Można nią owinąć produkty, by nie przeszły zapachami innych dań, które akurat mamy w lodówce.  Jakie są inne zastosowania dla folii aluminiowej?

Przewodnik

Folia aluminiowa jest świetnym przewodnikiem prądu. Jeżeli zbyt długo je trzymałeś baterie w urządzeniu i styki zardzewiały możesz wyczyścić je alkoholem a następnie pokryć folią aluminiową. I już! Działa na nowo.

Zastosowania foli aluminiowej, o których nie masz pojęcia

Rysik

Jeżeli aktualnie potrzebujesz rysika do telefonu ale nie masz takiego przy sobie możesz owinąć folią aluminiową zwykły ołówek.

Do prasowania

Jeżeli pod pokrowcem na desce do prasowania położysz kawałek folii aluminiowej skierowanej błyszczącą stroną do góry łatwiej będzie ci prasować. Folia odbije ciepło, więc prasowanie będzie obustronne. Oszczędność czasu i siły.

Alternatywne ostrzenie

Jeżeli musisz pilnie naostrzyć nożyczki użyj kawałka folii aluminiowej. Poskładaj ją na kilka części i przetnij kilka razy. Jest różnica?

Na studenta

Nie masz tostera, ale oczyma wyobraźni widzisz już piękne tosty z ciągnącym się serem? Nic prostszego. Owiń pieczywo folią aluminiową i podgrzej żelazkiem. Ser się roztopi, a pieczywo będzie chrupkie. Smacznego!

Do czyszczenia

Jeżeli masz problem z doczyszczeniem grilla, piekarnika lub naczynia żaroodpornego użyj kulki zrobionej folii aluminiowej. Zabrudzenia zejdą, a Ty nie będziesz męczyć się wdychając różnego rodzaju środki chemiczne. Takim czyścikiem możesz też usunąć zaschnięte resztki z talerzy. Nada się również do wypolerowania stopy żelazka.

Zastosowania foli aluminiowej, o których nie masz pojęcia

Do prania

Zwiń kulkę z folii aluminiowej i wrzuć ją do bębna pralki razem z praniem. Ubrania nie będą się elektryzowały.

Do srebra

Z pewnością zauważyłeś, że od noszenia biżuterii srebro z czasem matowieje. Możesz mu bardzo łatwo nadać drugie życie. Wystarczy do miski z wodą wsypać trochę soli i zanurzyć w niej kawałek folii aluminiowej. Wrzuć do tej cudownej mikstury swoją biżuterię. Po kilku minutach zobaczysz, że cały osad z Twojej biżuterii zniknął. Magia? Owszem, nazywana reakcjami chemicznymi.

Taki prosty produkt jak kawałek cienkiej folii a tyle zastosowań. Teraz bez problemu wyczyścisz swoją biżuterię, upieczesz potrawy i zachowasz ich ciepło na długo. Do zrobienia pysznych tostów nie potrzebujesz już specjalnego urządzenia. Wystarczyło kilka prostych trików na nietypowe zastosowanie folii aluminiowej i świat staje się prostszy.