Tworząc sklep internetowy, najważniejszą kwestią jest jego funkcjonalność. Przejrzysta witryna, ułatwiająca proces zakupowy z pewnością spodoba się klientom. Część sklepów internetowych korzysta z gotowych rozwiązań, które przystosowują na własne potrzeby. Wielu użytkowników preferuje działanie oparte o model SaaS, a jeszcze inni korzystają z własnych systemów na bazie Open source. Znajdź rozwiązanie, które będzie Ci najbardziej odpowiadać.
Open source – WooCommerce i PrestaShop
Open source to rodzaj oprogramowania, w którym na podstawie licencji przyznaje się użytkownikom prawa do zmiany – otwarty kod źródłowy pozwala wielu użytkownikom na rozwój i wymianę pomysłów z innymi programistami. Z tego rozwiązania korzysta wtyczka dedykowana WordPressowi, która pozwala stworzyć sklep internetowy. Daje możliwość korzystania z programów partnerskich i afiliacyjne, oferuje bramki płatnicze, programy lojalnościowe, filtry i opcje wyszukiwania produktów.
PrestaShop to również otwarte oprogramowanie dedykowane małym i średnim przedsiębiorcom. Z powodzeniem można instalować dodatkowe moduły. System posiada możliwość dodania banerów, rabatów, dodatkowych prezentacji produktów. Zaletą takiego oprogramowania jest wydajność, a także bogactwo wielu modułów zwiększających funkcjonalność sklepu, które z pewnością okażą się pomocne.
Shoper – model SaaS
Shoper to gotowe oprogramowanie dla sklepu internetowego, które obsługuje cały proces zakupowy od przyjęcia zamówienia, przez wysyłkę, aż do rozliczenia księgowo-magazynowego. Oprócz niego klient otrzymuje niezbędne narzędzia do personalizacji, promocji czy zapewnienia bezpieczeństwa pracy. Shoper jest dostępny jako usługa typu SaaS (software as a service), dzięki czemu nie trzeba instalować żadnego oprogramowania na serwerze klienta. Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży towarów w Twoim sklepie, to warto skorzystać z pomocy fachowców z https://sklep.growcommerce.pl/, którzy zajmą się wstępną konfiguracją. Dzięki temu już na początku można wyeliminować potencjalne błędy. Na stronie możesz kupić licencję Shoper w atrakcyjnej cenie, podstawowy audyt UX, konfigurację maili czy powiadomień wysyłanych do klientów.
Sklep internetowy powinien nie tylko pięknie się prezentować wizualnie, ale także stanowić funkcjonalne rozwiązanie, ułatwiające dokonywanie zakupów. Zwróć uwagę na to, czy strona poprawnie wyświetla się w przeglądarce, produkty są podzielone na kategorie, a każdy z nich ma opis zoptymalizowany pod SEO. Jeżeli chcesz szybko i sprawnie stworzyć sklep online, wybierz doświadczonych specjalistów, którzy zajmą się techniczną stroną profesjonalnie i kompleksowo.